آیفون و اطلاعاتی در مورد این گوشی های هوشمند محبوب اپل که تا به حال به ان دقت نکرده بودید :

آیفون : همانطور که می دانید گوشی های اسمارت آیفون هواداران زیادی دارد و کاربران بسیاری از آن استفاده می کنند.

گاهی کاربران از ویژگی ها و کارایی های دیگر گوشی خود که در سیستم عامل ها تعبیه شده با خبر نمی شوند .

ممکن است تعدادی از این کاربرد ها موارد ساده و دور از ذهنی تلقی شوند اما دانستن و اطلاع از این ویژگی ها باعث می شود کار کردن با دستگاه همراهتان راحت تر و لذت بخش تر شود .

در کل کاربران آیفون هم به احتمال زیاد از وجود برخی از ویژگی های آن بی خبرند .

آیفون

آیفون

آیفون و ویژگی هایی که کاربران از آن بی اطلاعند :

۱-بستن سه برنامه به صورت همزمان :

گاهی لازم می شود که سه برنامه ای را که باز کرده ایم باهم و به طور همزمان ببندیم . برای این کار کافیست سه انگشت خود را به سمت بالا بکشیم تا برنامه ها با هم بسته شوند .

۲-خاموش کردن فوری نور فلاش :

همانطور که می دانید در گوشی های آیفون در مرکز کنترل آی او اس ابزار چرغ قوه موجود است و می توانند با فعال سازی آن از این ابزار استفاده نمایند .

اکنون برای غیر فعال سازی و به اصطلاح خاموش کردن آن فقط باید از طریق کلیدهای میانبر موجود در صفحه قفل گوشی چراغ قوه را خاموش کنند .

۳-تراز سنج حبابی پنهان :

با استفاده از این ابزار می توانید میزان افقی و عمودی بودن اشیاء پیرامون را اندازه گیری نمایید. برای این منظور کافیست تراز سنج را ابتدا بر روی دراور قرار دهید تا آی او اس به کمک تراز سنج داخلی و همینطور سنسور ژیروسکوپ بتواند میزان افقی و عمودی بودن اشیاء را اندازه گیری نماید و بسنجد .

برای این که به این ابزار دست پیدا کنید ابتدا قطب نما را فعال و بعد از ان صفحه را به طرف راست بکشید تا تراز سنج حبابی نمایان شود .

آیفون

آیفون

۴-به کاربردن حروف خط کشی ، مورب و درشت :

همانطور که اطلاع دارید در برخی از برنامه ها مانند ایمیل کاربر می تواند قالب متون خود را دقیق تر و کامل تر انتخاب کرده و قالب بندی نماید و از حروف بولد ( درشت و پهن ) ، ایتالیک ( مورب و کج ) و آندر لاین ( خط کشی شده در پایین ) استفاده نماید .

برای استفاده از این ویژگی در گوشی های آیفون اپل کافیست متن مورد نظر را انتخاب نمود و در قسمت مربوط به کپی/پیس بر روی فلش / پیکان ضربه زده  و بعد از ان یکی از حرف های I ، B  و U  را انتخاب نمایید تا به صورت قالب های مورد نظر شما در بیاید .

۵-برگشتن سریع :

در گوشی های اندروید برای بازگشت سریع گزینه ای مخصوص قرار داده شده است ولی در گوشی های آیفون این گزینه وجود ندارد . اما این شرکت برای رفع این مشکل به جای قرار دادن گزینه ی اختصاصی یک عمل حرکتی را جایگزین کرده است .

در برنامه های رسمی مانند ایمیل و سافاری و یا پیامک ها می توان به راحتی و با کشیدن گوشه ی صفحه به طرف راست به برنامه یا پنجره ی قبلی باز گشت .این عمل حرکتی حتی در برنامه هایی مانند اینستا که غیر رسمی می باشد نیز عمل می کند و جواب می دهد.

۶-کنترل هایی برای هدفون :

هدفون های گوشی های آیفون اپل کاربردهای پنهان و کشف نشده زیادی دارند. شاید تا کنون نمی دانستید که به کمک ان ها می توان عکس گرفت ، تماس ها را رد کرد و …

۷-ایجاد هشدارهای لرزشی سفارشی :

شاید برایتان جالب باشد اگر متوجه شوید که این امکان وجود دارد که بتوانید تماس های خانواده و یا عزیزان و یا دوستان خود را بدون نگاه کردن به صفحه گوشی همراه خود تشخیص دهید .

این ویژگی سرگرم کننده و مهیج که در گزینه تنظیمات گوشی های آیفون پنهان و مدفون مانده به کاربر این امکان را می دهد که با ساختن الگوهای لرزشی سفارشی و مخصوص برای هر کدام از مخاطبین خود آ نها را از سایر مخاطبین متمایز گردانند .

برای به کار گرفتن و استفاده از این گزینه به بخش مخاطبین بروید و مخاطب خاص و مورد نظر خود را انتخاب نمایید .

بعد از آن بر روی گزینه ادیت که در گوشه بالا و سمت راست صفحه قرار دارد ضربه بزنید و به پایین صفحه اسکرول نمایید .

از قسمت  Vibration  ، گزینه  Create New Vibration   را انتخاب و یکی از الگوها را با ضربه زدن یا نگه داشتن آن انتخاب کنید .

مثلا برای ایجاد لرزش به مدت بیشتر انگشت خود را مدت زمان طولانی تری فشار دهید .

آیفون

آیفون

۸-قفل کردن وضوح و نوردهی :

در هنگام عکس گرفتن و فعال بودن دوربین آیفون ، کاربر می تواند با ضربه زدن به نمایشگر ، نوردهی و وضوح سوژه عکس مورد نظر خود را تنظیم نماید .

این در حالی است که اگر دوربین تکان بخورد و در حرکت باشد این تنظیمات ناپدید می شود .

برای حل کردن این مشکل بعد از وارد آوردن ضربه انگشت خود را مدتی نگه دارید تا نوار زرد رنگی در بالای صفحه به وجود آید . حالا حتی اگر با دوربین در حال حرکت باشید میزان نوردهی و وضوح تغییر پیدا نمی کند .

۹- علاقه مندی های کاربران نزدیک به خود را پیدا کنید :

از جمله ایده ها;و برنامه های;جالب گوشی های;آیفون این است;که وقتی شما;در سفر;هستید می توانید از برنامه هایی;که مردم اطراف و;نزدیک شما از ان ها;استفاده کنند با خبر;شوید . مثلا برنامه ی مربوط;با حمل و نقل;عمومی و …

برای استفاده و اجرای;این برنامه باید;متوجه شوید اطراف شما;از چه برنامه هایی;استفاده می کنند ، به آپ استور رفته;و گزینه   Near Me   را در پایین;صفحه فعال;کنید .

۱۰-جستجوی پیام های متنی :

شاید برخی;از کاربران گوشی های هوشمند آیفون;از وجود این ویژگی;بی اطلاع باشند .

ویژگی جستجو در;پیغام های متنی;برای پیدا کردن پیامی;خاص صورت می گیرد . برای این;منظور کاربران می توانند;از نوار جستجو در;بالای رابط کاربری;پیام ها کمک;بگیرند .

اگر این نوار قابل مشاهده نیست می توانید با پایین کشیدن صفحه ان را ببینید .