اپل احتمالاً از ایرپاورهای ارزان قیمت‌تر رونمایی می‌کند : خبرهای مربوط به شروع فرایند عرضه و فروش ایرپاور از روز گذشته منتشر شده است و حالا برخی از تحلیلگران بر این باور هستند که اپل تصمیم دارد تا نسخه‌های ارزان قیمت این محصول را تا سال آینده آماده عرضه کند.

بر اساس ادعای تحلیلگران وب سایت iMoreنسخه ارزان قیمت این محصول قرار است تنها از آیفون به همراه اپل واچ به صورت هم‌زمان پشتیبانی کند. خبرهای روز گذشته که توسط خبرگزاری بلومبرگ منتشر شده بود، نشان می‌داد که اپل از سال ۲۰۱۷ و مشخصاً در زمان ساخت و توسعه آیفون ایکس، تصمیم داشت تا درگاه لایتنینگ را از آیفون‌ها حذف کند؛ اما افزایش قابل توجه قیمت این تلفن‌های هوشمند باعث شد تا اپل از انجام این تغییرات صرف نظر کند.

اما حالا برخی از تحلیلگران ادعا کرده‌اند که اپل احتمالاً در زمان عرضه آیفون‌های ۲۰۱۹ و مشخصاً پرچم‌داران این سری از محصولات، با حذف درگاه لایتنینگ، شارژر بی‌سیم را در بسته بندی این تلفن‌های هوشمند آماده عرضه کند. کاربران از طریق این شارژرهای بی‌سیم، می‌تواند آیفون‌های جدید خود را در کنار اپل واچ شارژ کنند.

البته ارائه چنین تغییراتی در آیفون‌های ۲۰۱۹ مستلزم وجود شارژرهای بی‌سیم ارزان قیمت‌تر نسبت به ایرپاور امروزی است و تحلیلگران بر این باور هستند که اپل در نیمه دوم سال جاری میلادی علاوه بر معرفی آیفون‌های ۲۰۱۸، ایرپاورهای ارزان قیمت‌تر را به صورت جداگانه آماده فروش خواهند کرد. اپل برای پایین آوردن قیمت این محصولات، امکان شارژ هم‌زمان سه دستگاه را از آیرپاورها حذف خواهد کرد و در عین حال از استانداردی متفاوت برای بهبود سرعت شارژ باتری آیفون‌ها استفاده خواهد کرد.

اپل در نهایت تصمیم دارد تا ایرپاورهای ارزان قیمت را که از نیمه دوم امسال عرضه شده بودند، در بسته بندی آیفون‌های ۲۰۱۹ آماده عرضه به کاربران کند. در حقیقت عرضه ایرپاورها با قیمت پایین‌تر، یکی از مهم‌ترین بسترهای لازم برای شروع فرایند تولید و عرضه آیفون‌هایی بدون نیاز به درگاه لایتنینگ به حساب میاید.