بهینه کردن مصرف باتری در آیفون ها:

بهینه کردن مصرف باتری در آیفون ها:امروزه آیفون ها یکی از تلفن های هوشمند پر طرفدار است, ;که قابلیت ویژه ای دارند و بسیاری از امور روزانه به وسیله ی این تلفن های هوشمند ;انجام می شوند.;اما اگر باتری تلفن همراه شما تمام شود, دیگر قادر به انجام این کارها نمی باشید.;اگر قصد دارید مصرف باتری خود را افزایش بدهید; این مقاله را مطالعه کنید, ;امیدواریم  بتوانیم در این زمینه به شما کمک کنیم.;

اما قبل از انجام هر ترفندی برای بهینه کردن مصرف باتری تلفن همراه خود باید برای شارژ کردن آیفون ها از شارژر قابل اطمینان; و اصل استفاده کنید.;شارژرهای فیک نه تنها دستگاه شما را به درستی شارژر نمی کنند,;بلکه به مرور زمان و استفاده دائم از این نوع شارژرها باعث صدمه زدن به آیفون شما میشود.

برای جلوگیری از خاموش نشدن آیفون خود میتوانید; از شارژر های بی سیم استفاده کنید ;و بر محدودیت ها غلبه کنید.; و با خیالی راحت با دستگاه خود,;کار کنید.

روش هایی برای کاهش مصرف باتری آیفون:
Low Power Mod:

در محصولات اپل با سیستم عامل ios 9 و یا سیستم های به روز تر دارای قابلیتی به نام Low Power Mode هستند.;که با فعال کردن این گزینه میزان مصرف انرژی شما کاهش می یابد ;و منجر می شود تلفن همراه ;شما دیرتر خاموش شود.

بهینه کردن مصرف باتری در آیفون ها

طریقه بهینه کردن باتری با فعال کردن این گزینه به این صورت می باشد;که برنامه ها و اپلیکیشن های مانند سیری ,دانلود; اتوماتیک و…. را به طور موقت غیرفعال می کند ;این عمل باعث می شود که باتری دستگاه شما سریع تر شارژ شود ;و از طرفی دیگر دیرتر تمام شود.

برای فعال کردن این گزینه از روش زیر اقدام کنید.

Setting>Battery>Low Power Mode

کاهش میزان صدای دستگاه:

در این شرایط با کاهش میزان صدای تلفن خود از قسمت Settigs و سپس انتخاب گزینه ی Music  و قابلیت EQ را برای دستگاه خود; غیر فعال نمایید.; این کار باعث شارژدهی بیشتر دستگاه میشود; و به عمر باتری کمک میکند ;برای کاهش بیشتر میزان باتری مصرفی استفاده از هدفون برای گوش دادن به آهنگ و فایل های صوتی می تواند کمک بیشتری به شما کند; و تاثیرگذار ترباشد.

غیر فعال کردن iCloud:

قابلیت iCloud  به طور خودکار در تلفن شما فعال می باشد. ;و این سیستم خودکار باعث هدر رفتن میزان باتری شما می شود. ;و از حجم دیتای شما مصرف می کند. اما این قابلیت در زمینه های دیگر بسیار کارآمد می باشد و غیر فعال کردن آن ممکن است شما را از این ویژگی ها محدود کند. در این صورت در شرایطی که میزان مصرف باتری برای شما مهم باشد میتوانید از روش زیر iCould آیفون خود را غیر فعال نمایید.

Settings>iCould  و پس از آن گزینه ی غیر ضروری را لمس نمایید و آن را غیر فعال کنید.

Siri  را خاموش کنید:

قابلیت siri  یک ویژگی غیر ضروری در سیستم عامل ios  می باشد ک موجب کم شدن میزان شارژ باتری تلفن همراه کاربر می شود .

فرآیند غیر فعال کردن این قابلیت به صورت زیر می باشد.

Settings>General>Siri

برنامه ها و اپلیکیشن های در حال اجرا را نبندید:

بر خلاف تصور بسیاری از کاربران که فکر میکندد با بستن برنامه های در حال اجرا مصرف باتری آن ها کاهش می باید و باعث تخلیه باتری می شوند. برنامه ها و اپلیکیشن هایی که در پس زمینه ی سیستم عامل فهرست می شوند. هیچ پردازشی انجام نمی دهند و تاثیری بر روند کاهش باتری نخواهند داشت.

و برعکس با لمس کردن دوبار دکمه ی home  برای بستن اپلیکیشن ها باعث کاهش باتری تلفن همراه می شوند.

بنابراین توصیه میشود که زمانی که میزان شارژ باتری برایتان اهمیت دارد و شارژر همراهتان نیست برنامه های در حال اجرا را نبندید.

به روز رسانی سیستم عامل آیفون:

سیستم عامل محصولات اپل هرچند وقت یک بار در مدت زمان کوتاهی عرضه می شود. که  اکثر اوقات در نسخه ی به روز شده ی سیستم عامل مشکلات موجود در سیستم عامل گذشته برطرف شده و قابلیت های جدید اضافه شده است که این امر باعث بهبود عملکرد دستگاه شما می شود. و در برخی موارد این قابلیت ها به عمر باتری شما نیز کمک می کند.برای اطمینان از به روز رسانی دستگاه خود به روش زیر اقدام نمایید:

Setting>General>Software Update

قابلیت Raise to Wake را غیر فعال نمایید:

این قابلیت در نسخه های قدیمی آیفون وجود ندارند و تنها محصولات جدید اپل با سیستم عامل ios 10 به کاربرده شده است.این قابلیت به صورتی است که هنگام بلند کردن دستگاه خود نمایشگر روشن خواهد شد. این اتفاق ممکن است زمانی که نیازی به دستگاه نداشته باشید رخ دهد که باعث کاهش باتری شما شود و غیر فعال کردن این گزینه امری مقول به نظر می رسد.

شارژر همراه:

اگر کار شما به صورتی باشد که اکثر اوقات خارج از منزل باشید ونتوانید تلفن همراه خود را شارژ کنید بهترین گزینه برای حل این مشکل استفاده از شارژرهای همراه و یا پاوربانک ها که از فروشگاه های معتبر موجود می باشد میتوانید استفاده کنید.

خاموش کردن اتصالات ۴G:

اگر برای استفاده از اینترنت از اتصالات پرقدرت ۴G استفاده می کنید, باید به این نکته توجه داشته باشید که این قابلیت باعث می شود که شارژ باتری شما به سرعت تخلیه شود.از قسمت Settings و سپس مراجعه به Cellular متوانید این نوع اتصال را غیر فعال نمایید.

Airplane را فعال نمایید:

برای زمان هایی که از تلفن همراه خود استفاده نمی کنید و یا در مکانی هستید که از دسترس خارج است. می توانید دستگاه خود را در حالت Airplane  قرار دهید.

بهینه کردن مصرف باتری در آیفون ها

بهینه کردن مصرف باتری در آیفون ها

اگر در این شرایط این گزینه را غیر فعال نکنید شارژ دستگاه شما صرف هدر رفتن برای جست وجوی سیگنال می شود و زودتر باتری شما تخلیه می گردد.

Spotlight Search  را ویرایش کنید:

این قابلیت به طور خودکارآیتمی که مورد نیاز شما باشد, جست وجو میکند و با فیلتر کردن این بخش شما می توانید به مصرف باتری دستگاه خود کمک کنید.برای فیلتر کردن آیکون ها و برای جست وجو از روش زیر استفاده کنید:

Settings>General>Spotlight Search

غیرفعال کردن برنامه های غیرضروری:

بعضی موارد روی تلفن همراه شما فقط جنبه ی زیبایی دارند. وباعث تخلیه  شدن باتری شما می شوند. تصاویر پس زمینه نیز به همین صورت می باشند. با غیرفعال کردن این گزینه با عمر باتری خود کمک کنید.

بهینه کردن مصرف باتری در آیفون ها  بهینه کردن مصرف باتری در آیفون ها  بهینه کردن مصرف باتری در آیفون ها   بهینه کردن مصرف باتری در آیفون ها   بهینه کردن مصرف باتری در آیفون ها  بهینه کردن مصرف باتری در آیفون ها   بهینه کردن مصرف باتری در آیفون ها   بهینه کردن مصرف باتری در آیفون ها   بهینه کردن مصرف باتری در آیفون ها