ساخت آیفون دو سیم کارته در سال ۲۰۱۸ تائید شد

ساخت آیفون دو سیم کارته در سال ۲۰۱۸ تائید شد : بر اساس اطلاعات منتشر شده از وب سایت LoveiOS، شرکت اپل در سال جاری میلادی، حداقل یک مدل آیفون دو سیم کارته را در کنار دیگر محصولات سخت افزاری خود آماده عرضه خواهد کرد. این محصول قرار است به صورت dual-SIM, dual-standby کار کند و همانند تلفن‌های هوشمند دو سیم کارته اندرویدی کار خواهد کرد.

بر اساس مقاله منتشر شده توسط وب سایت فوق، شرکت اپل تصمیم دارد تا به دلیل رفع برخی از محدودیت‌های اتصال به شبکه در برخی از کشورها، دو خشاب سیم کارت فیزیکی را در یکی از آیفون‌ها قرار دهد. این قابلیت باعث می‌شود تا محدودیت گوشی‌های لاک شده در برخی از کشورها نظیر چین برطرف شود.

تا پیش از این، شایعات بسیار زیادی در مورد عرضه آیفون دو سیم کارته منتشر شده بود؛ اما در آن زمان بسیاری بر این عقیده بودند که سیم کارت دوم به کارت رفته در این تلفن‌های هوشمند، به صورت eSim و همانند آنچه تا پیش از این در اپل واچ‌های سری ۳ شاهد آن بوده‌ایم، ارائه خواهد شد.

اما حالا مشخص شده است که اپل تصمیم دارد تا با تعبیه دو خشاب سیم کارت، محدودیت‌هایی نظیر امکان استفاده از آیفون در کشورهای مختلف و همچنین استفاده از اپراتورهای تلفن‌های همراه در یک کشور را برطرف کند. با وجود تائید مسئله تعبیه خشاب سیم کارت دوم در آیفون‌ها، هنوز معلوم نیست که اپل این قابلیت را در کدام یک از مدل‌های تلفن‌های هوشمند خود قرار خواهد داده. بسیاری از تحلیلگران از جمله مینگ چی کو بر این باور هستند که تنها مدل از آیفون دو سیم کارته در سال جدید در حقیقت یک مدل خاص از آیفون ۶٫۱ اینچی است که با نمایشگر ال سی دی و قیمت ارزان‌تر تولید و عرضه خواهد شد.

در این میان برخی از شایعات در مورد عرضه آیفون ۵٫۸ اینچی با قابلیت اتصال به دو سیم کارت نیز مطرح شده است که ر مورد صحت آن‌ها جای شک وجود دارد.