ویژگی های منحصر به فرد محصولات اپل

ویژگی های منحصر به فرد محصولات اپل : اپل توجه ویژه ای به جزئیات محصولات; خود دارد, این ویژگی در طراحی خاص; این محصولات به طور محسوسی به چشم می خورد ;و ظرافت به کار برده شده در آنها توجه مشتریان; را به خود جلب می کند.

در این میان عده ای از کاربران این; ویژگی ها را لازمه ی محصولات اپل می دانند و شاید دلیل استفاده برخی ;از کاربران اپل همین موضوع و طراحی های زیبا و ظریف محصولات باشد. ;کار کردن با این محصولات برای این کاربران بسیار ;لذت بخش می باشد.

اما دسته ای دیگر از کاربران که عده ی کمی هستند.; این طراحی را صرفا جهت زیبایی محصولات; می دانند و به نظر آنها کاربرد چندانی ندارد.

ویژگی های منحصر به فرد محصولات اپل:

جدا از همه این موضوعات باید به این; نکته اشاره شود که شرکت اپل به جزئیات و قابلیت هایی ;توجه داشته است که هیچ کدام از برند های دیگر دنیا توجهی ;به این نکته ها نداشته, که در این مقاله به برخی از این قابلیت ها; و ویژگی ها اشاره میکنیم:

_ یکی از این قابلیت ها که لامپ اسلیپ; نام دارد, سال ۲۰۰۲ به ثبت رسید.در محصولات اپل که مجهز به لامپ; اسلیپ می باشند, به وسیله ی یک افکت چشمک زن  به کار برده شده است ,که ریتم تنفس کاربر را تقلید; میکند.این قابلیت ممکن است برای; کاربر جذاب باشد.

_در برخی محصولات اپل اگر شما مایل باشید, ;از امکانات فرا صوتی استفاده کنید,یک فن که درون این; محصولات به کاربرده شده است ,به طور خودکار ;سرعتش کم خواهد شد.تا توانایی ضبط صدا را داشته باشد; و دقت دستگاه بیشتر شود. این کاربرد در مک های جدید قابل; مشاهده می باشد.

_یکی از اپلیکیشن های ویژه ی اپل ,اپلیکیشن; عبور از نقشه های آن می باشد, که قادر است نقشه های ;درخواستی شما را به صورتی ماهواره ای نمایش دهند. ;و اگر شما نقشه ی کلی  کره ی زمین را از نمای این اپلیکیشن ;مشاهده کنید و یا یک نقشه را کوچک کنید میتوانید ;حرکت خورشید به دور زمین را مشاهده نمایید,که این موضوع; بسیار جذاب است و در برخی موارد ;می تواند کاربردی باشد.

طراحی صفحه کلید:

_در طراحی صفحه کلید محصولات اپل, این شرکت; از تکنولوژی استفاده کرده است که با نگه داشتن دکمه ی; کپس لاک از روشن شدن احتمالی آن جلوگیری; می کند. و با فعال نمودن این مورد تایپ کردن برای کاربر; آسان تر می شود. و از خطای احتمالی;  پیشگیری میکند.

تصاویر واقعی اپل:

_یکی از موارد خاص و جالب در اپل این است که ;این شرکت برای تصاویر کاربردی خود از طریق کامپیوتر و ;نرم افزار های امروزی استفاده نمی کنند بلکه; این تصاویر واقعی هستند.یکی از این تصاویر که در اپل واچ ها استفاده; شده اند گلی در حال شکوفایی می باشد, اپل برای; تصویر برداری از این تصاویر واقعی زمان زیادی صرف کرده  است.

به گفته ی مدیر طراحی اپل, برای طراحی; اپل واچ ها زمانی حدود ۲۸۵ ساعت صرف شده است که; در این زمان ۲۴ هزار عکس برای طراحی محصولات ثبت شده است.

ذخیره سازی سایت های مورد علاقه ی شما:

_ این شرکت برای ذخیره کردن سایت های ;مورد علاقه ی شما که زیاد از این سایت ها استفاده میکنید, ;یک آیکون مارک شده از این سایت ها طراحی کرده است ;که به آن فیو آیکون نیز گفته می شود.در سالگرد مرگ استیوجابز, ;نماد فیوآیکون به صورت یک سیب نصفه نمایش داده شد.

_ در سری های قبلی آی مک ها آهن ربایی; مخفی تعبیه شده است که این آهنربا در حاشیه این دستگاه بود, ;کاربرد این آهنربا این است که دستگاه  در راس کامپیوتر قرار میگرفت و از این موضوع گذشته کاربرد دیگر این آهنربا باعث میشد ریموت کنترل آی مک ها درست در محل خود قرار بگیرند.

_پس از حذف کردن دکمه و ریل لغزنده محصولات اپل برای بازگشایی دستگاه و استفاده از آن قابلیتی به محصولات اضافه شد که به کاربران اجازه می داد با لمس کردن صفحه نمایش از سمت چپ به راست تلفن بازگشایی می شد, پس از اینکه کاربران برای بازگشایی تلفن همراه خود به این کارعادت کردند این شرکت با نشان دادن نوری که از چپ به راست حرکت میکند روی نوشته بازگشایی صفحه به کاربران کمک میکند که چگونه از تلفن همراه خود استفاده کنند.

_ اگر از تلفن های آیفون استفاده کرده باشید به این نکته پی برده اید که زمانی که شخصی با شما تماس میگیرد و تلفن شما زنگ می خورد,در برخی موارد صفحه نمایش شما دو گزینه پذیرش تماس یا رد تماس نمایش داده می شود, اما گاها ممکن است یک اسلایدر نمایش داده شود.که در این موارد دستگاه شما قفل شده است و با قفل گشایی دستگاه می توانید تماس خود را پاسخ دهید یا اینکه رد تماس دهید.

کیفیت صدا :

_ اپل برای افرادی که در زمینه صدا متخصص هستند و در این زمینه به صورت حرفه ای کار میکنند, از تجهیزاتی استفاده کرده است  که قادر به تغییر وضعیت هستند و دستگاه ها توانایی دارند که صدا را با بالاترین کیفیت ممکن پخش کنند.

_ در محصولات اپل هنگامی که شما از تنظیمات صدا و نور استفاده میکنید,و نوار های لغزنده مربوط به این تنظیمات را لمس میکنید و به چپ یا راست حرکت می دهید,در صورتی که حتی اگر دست شما روی این نوار ها نباشد نوار ها به صورت طبیعی به سمت دلخواه شما حرکت میکنند.

_ بعد از گذشت یک سال تیم طراحی شرکت اپل به این نکته پی برد که در طراحی اپل واچ ها بند های این ساعت ها باید به صفحه ی اصلی متصل باشند.این تغییر باعث سهولت کاربران می شد, و برای جداسازی این بند ها از صفحه اصلی با یک فشار ساده به بندهای ساعت  بندها از ساعت به راحتی جدا می شوند.

_ طراحی لپ تاپ های اپل به گونه ای طراحی شده اند که تنها با لمس شیاری که پایین تاچ پد قرار دارند میتوانید لپ تاپ را باز کرده و از آن استفاده کنید.

_در صفحه زمینه ی واچ فیس ها از یک عروس دریایی استفاده شده است که این شرکت برای استفاده از این ایده سختی زیادی کشیده و از تصاویر واقعی استفاده کرده است برای تولید فیلم این عروس دریایی از تعداد زیادی عکس تهیه شده است.

_ در اپل برای استفاده از دوربین گوشی آیکون دوربین را به سمت بالای صفحه بکشیم, می توانیم از دوربین دستگاه استفاده کنیم واگر این آیکون را به سمت پایین بکشیم به حالت اولیه برگردانده می شود.

ویژگی های منحصر به فرد محصولات اپل  ویژگی های منحصر به فرد محصولات اپل  ویژگی های منحصر به فرد محصولات اپل  ویژگی های منحصر به فرد محصولات اپل    ویژگی های منحصر به فرد محصولات اپل