چرا مک بوک ایر در WWDC 2018 معرفی نمی‌شود؟

چرا مک بوک ایر در WWDC 2018 معرفی نمی‌شود؟ :  شایعات ضد نقیض جدید حاکی از آن است که اپل در جریان کنفرانس WWDC 2018 که فردا قرار است برگزار شود؛ از مک بوک ایر جدید رونمایی نخواهد کرد.

بر اساس این شایعات نه چندان قابل اطمینان که توسط وب سایت iclarified منتشر شده است، اپل تصمیم دارد تا نسل جدید مک بوک ایرها را با قیمت بسیار پایین‌تری نسبت به سال‌های گذشته تولید کند و همین مسئله باعث شده تا اپل معرفی و عرضه این محصولات را به تعویق بی اندازد.

شایعات پیشین حاکی از آن بود که اپل در سال جدید تصمیم دارد تا از تمامی سری محصولات خود، یک مدل ارزان قیمت نیز تولید کند. در تائید این شایعات، اپل در جریان کنفرانس هفتم فروردین از آیپد نسل ششم باقابلیت‌های نزدیک به آیپد پرو و قیمت بسیار پایین‌تر از نسل پنجم این محصولات رونمایی کرد.

اپل تصمیم دارد تا حداقل یک مدل از آیفون‌ها و یک مدل از مک بوک‌ها را نیز با این خصوصیت تولید کند. به همین دلیل، تا پایان سال جدید باید شاهد یک مدل آیفون و یک مدل مک بوک ایر ارزان قیمت باشیم.

همین مسئله باعث شده تا iclarified ادعا کند که اپل در سال جدید تصمیم به همکاری با شرکت اینتل برای بررسی امکان استفاده از پردازنده‌های قدرتمند با قیمت ارزان‌تر دارد که باعث شده تا فرایند معرفی و عرضه مک بوک ایر ۲۰۱۸ با کمی تأخیر مواجه شود. بر اساس پیش بینی وب سایت یاد شده، اپل معرفی مک بوک ایر ۲۰۱۸ را تا پاییز به تعویق می‌اندازد و به جای آن در جریان کنفرانس فردا تنها از مک بوک پروها رونمایی می‌کند.

همان‌طور که تا پیش از این نیز گفته شد، این شایعه به طور صد در صد قابل اتکا نیست و به همین دلیل ممکن است اپل در جریان کنفرانس فردا با معرفی مک بوک ایر جدید، ادعای iclarified را بی‌اعتبار کند.